Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Şirket sahiplerinin silah taşıma ruhsatı işlemleri ve gerekli belgeleri nelerdir?

Şirket sahipleri için 6136 sayılı kanun yönetmeliğinde özel bir yere sahiptir. 9/H olarak bilinen 6136 sayılı kanunun 9. maddesi H bendinde şirket sahiplerinin cirosu yeterli olması halinde kendi içindeki statülerine göre gruplanarak silah taşıma ruhsatı alabilecekleri belirtir.

9. madde H bendinde belirtildiği üzere; şahıs şirketleri, limited şirketler ve anonim statüsünde olan şirketlerin her yıl bakanlıkça belirlenen ciro miktarını yakalaması veya aşması durumunda şirket statüsüne göre silah ruhsatı başvuruları için ilk yol açılmış demektir. Şayet silah taşıma ciro miktarı yeterli gelmiyorsa şahıs şirketleri için gelir vergisi, limited/anonim şirketler için kurumlar vergisi oranları dikkate alınabilir. 

Burada birden fazla şirketi olan yetkilinin dikkat etmesi gereken şey ciro miktarı yakalamak için diğer şirketlerinin cirosunu birleştirerek hareket etmemesidir.

Şahıs şirketi için şirket sahibi: şahıs şirketi cirodan silah ruhsatı başvurusu yapabilir.

Limited şirket için ortaklar: limited şirketi cirodan silah ruhsatı başvurusu yapabilir.

Anonim şirketi için yönetim kurulu üyeleri: anonim şirketi cirosu silah ruhsatı başvurusu yapabilir.

Başvuru yapacak şirket yetkilileri ciro üzerinden silah taşıma ruhsatı başvuru yapmadan önce adli sicil kayıtlarını kontrol etmeli ve aynı şekilde açık mahkemesi var mı ve konusu ruhsat almaya engel teşkil eder mi kontrol etmelidirler.

Herhangi bir engel bulunmaması halinde ciro taşıma ruhsatı için istenen belgeler tam olarak hazırlanmalı ve süreli olan evraklar günü bitmeden yetkili makamlara teslim edilmelidir. Şirket cirosundan silah taşıma ruhsatı almak isteyenler haklarında yapılacak olan tahkikatların eksiksiz takip edilmesini koordine etmeli yada danışmanlık şirketimizden destek almalıdırlar. 

Belgelerde yapılacak olan bir eksiklik veya süreli belgelerin zaman aşımına uğraması dolayısıyla o zamana kadar yapılan işler geriye sarabilir ve yeniden dosya hazırlanmayı gerektirebilir. Burada şirket yetkilileri için zaman eşittir nakit kaybı olarak karşılarına çıkabilir.

Ciro için istenen belgelerin bir çoğunu sitemiz içerisinde bulabilirsiniz. 

Bu yorucu süreç için firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir, vakit ve nakit kaybı yaşamadan cirodan silah taşıma ruhsatı sahibi olabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA