Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Müteahhitler silah taşıma ruhsatını nasıl alabilir ?

Bu günlerde özellikle müteahhit olarak silah taşıma ruhsatı başvurusu oldukça fazla gelmektedir. Müteahhit olarak yönetmelikte yeri vardır ve ilgili müteahhitlik sınıfına göre değil sadece kendi yapısı içindeki şartları taşıması yeterlidir. Eğer genel ve özel şartları taşıyor ise silah ruhsatı için istenen belgeleri tamamlayıp başvurusunu ilgili birimlere yapabilir.

Müteahhit genel anlamda bir yapının baştan sonra inşaasını üstlenen, yapı içerisinde çalışacak olan işçileri işe alan ve projenin başından sonuna kadar denetleme sürecinin planlanmasını üstlenen kişilere denir. Müteahhit kendi içerisinde A, B, C, D, E, F, G, H olarak 8 sınıfa ayrılmıştır.

İlgili mevzkuat ve diğer kanun hükmünde kararnameler ile bu sınıflara göre değil sadece özel içtihata göre müteahhitler silah taşıma ruhsatı sahibi olabilirler. Bundan dolayı elinde bu sınıflardan birisine sahip olduğunu belirten her müteahhit taşıma ruhsatı sahibi olamaz. Sadece kendi içtihatlarına göre ayrılarak ruhsat alabilmektedir.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA