Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır 2023

Her vatandaş silah ruhsatı alabilme hakkına sahiptir. 6136 sayılı kanun hükümlerine uymak şartı ile ilgili belgelerin hazırlanması sonrası emniyete dosya teslim edilerek ruhsat aşaması beklenir.

Sabıkası bulunmayan, sağlık problemi olmayan ve 21 yaş şartını dolduran her Türk vatandaşı bu haktan faydalanabilir. Aynı zamanda mavi kart sahibi Türk vatandaşları da silah bulundurma ruhsatı alabilir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı özel durumlar vardır. Özellikle mavi kart sahipleri silah bulundurma ruhsatı alımı konusunda bizlere başvurmaktadır. Kişisel şartları sağladıktan sonra sizlerde silah ruhsatı alabilmektesiniz.

Silah bulundurma ruhsatı verilme aşamaları sırası ile sağlık raporu alımı (sağlık kurulu olmak zorunda), dosyanın hazırlanması, emniyet veya jandarma birimine silah ruhsat dosyasının teslimi, silah satın alma belgesinin onaylanması, silahın ilgili kurum veya kişilerden temin edilmesi ve son aşama silah tespiti olarak tanımlanabilir.

Silah tespiti yapıldıktan sonra silah ruhsat kartınız adresinize teslim edilmektedir. Silah bulundurma ruhsatı ve silah taşıma ruhsatı sivil vatandaş için  yıl süre ile sınırlandırılmaktadır. Ruhsat takip ve sonuçlandırma işlemlerinde vakit kaybetmemek için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA