Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı almak

Kanunda 3 madde halinde belirtilen ve koşullar gereği can güvenliğinin tehtit altında olunması durumunda ilgili madde üzerinden başvuru yapılarak can güvenliğinden slah ruhsatı alınabilir. Bu maddeler sırası ile;

  • Yaptıkları iş, sosyal, ekonomik, kültürel ve mesleki faaliyetleri ya da bulundukları yer ve zaman itibarıyla can güvenliklerinin ciddi ve harici tehdit ve tehlikelere maruz kalacağı kuvvetle muhtemel olduğu anlaşılan Türk vatandaşları ile karşılıklılık esasına göre ülkemizde çalışma ve ikamet izni sahibi yabancı uyruklu şahıslara,
  • Şehit olan kamu görevlilerinin,  korucuların, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile er ve erbaşların eş ve çocukları ile anne ve babalarına,
  • Bakanlığın muvafakatı alınmak şartıyla 3419 sayılı Bazı Suç Failleri Hakkında Uygulanacak Hükümlere Dair Kanun uyarınca teslim olan veya güvenlik kuvvetlerine yardımcı oldukları için koruma altına alınanlara şeklindedir.

 

İlgili maddeler içerisinde dahil olduğunuz bir durum var ise bunu ilgili makamlardan alınacak belgeler ile teyit ederek sunulması halinde can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı alınabilir.

Her bir madde için ayrı ayrı gerekli evrakları topladıktan sonra yarım kapak dosya halinde polis bölgesi ise il emniyet, jandarma bölgesinde ise il jandarmaya giderek teslim edebilirsiniz.

Sonraki aşama hakkınızda yapılacak tahkikat sonucu durumunuzun belirttiğiniz şekilde olması halinde size silah satın alma yetki belgesi verilecek ve bu belge ile istediğiniz silahı edinip adınıza taşıma ruhsatı alabileceksiniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA