Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah Bulundurma Ruhsatı

Diğer bir ruhsat çeşidi olan bulundurma ruhsatı Türkiye Cumhuriyeti Kanununları içerisinde 6136 sayılı madde temeli üzerinde olan ve yine 21 yaş ile Türk Vatandaşı olma şartını yerine getirenlerin sahip olabileceği bir ruhsat çeşididir.

Silah bulundurma ruhsatı kendi içerisinde iki gruba ayrılır. Bunlar meskende silah bulundurma ve iş yerinde silah bulundurma'dır. 

Mesken yani evde ikamet edilen alanda silah bulundurma ruhsatı istenilen şartların taşınması halinde her Türk vatandaşı bu hakkını kullanabilir.

İşyerinde silah bulundurma ruhsatında meskende bulundurmaya göre birkaç evrak ve şart daha fazla olmak üzere yine her Türk vatandaşı bu hakkını kullanabilir.

Silah bulundurma ruhsatı için gerekli evrakları hazırladıktan sonra ilgili yerlere dilekçeleri yazıp takip etmeniz gerekmektedir. Yine bulunduğunuz yerin en büyük mülki amirinin imzası sonrası istediğiniz silahı satın alabilir ve ruhsat türünüze uygun olan yerde emniyetli bir şekilde bulundurabilirsiniz.

WHATSAPP ARA