Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Cirosu silah taşıma ruhsatı almaya yeterli olanlar başvuru aşamaları 2022

2022 yılında taşıma ruhsatı ciro üzerinden başvuru yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler yani şahıs veya şirket üzerinden başvuru yapmak için maliye bakanlığının ilgili yıla ait istenen ciro tutarını beklemek durumundadır. Taşıma ruhsatı ciro için başvuru yapabilmek için belirlenen yeniden değerleme oranı üzerinden yapılan hesap ile ortaya çıkan tutarı aşan her kişi ilgili emniyet müdürlüğüne ciro taşıma ruhsatı dosyasını hazırlayıp başvuru yapabilir.

Bir önceki yazımızda belirttiğimiz taşıma ruhsatı ciro konusunda belirtilenler burada geçerlidir. Ancak burada ki en önemli husus sizin 2022’yi takip eden yılı baz almanız ve ikamet ettiğiniz bölgenin emniyet müdürlüğü yada jandarma müdürlüğüne başvurunuz esastır. Farklı bir bölgeden yapılan işlemler geçersizdir.

Yazımıza ek olarak silah ruhsatı için istenen belgeler yazımıza okumanızı öneriyoruz. Bu belgelere ek olarak başvuru yapacağımız kanun maddeside çok önemlidir. Burada yanlış belge temini zaman konusunda bizi geriye atabilir.

2022 yılı ciro miktarı henüz netlik kazanmadı ancak geçen yıl ki rakamın üzerinde en yüksek %36.20’lik bir değerleme yapılacağı bilgisi verildi. Tahmini rakam buradan çıkarılabilmekte ancak yinede kesin rakam için tebliğ edilmesini beklemek durumundayız. 2022 silah taşıma ve silah bulundurma harç miktarları için tıklayınız.

İşlemlerin doğru şekilde yapılması için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA