Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah taşıma ruhsatı ve bulundurma ruhsatı sağlık raporları hakkında

Silah taşıma ruhsatı ve silah bulundurma ruhsatı için alınan sağlık rapor süreleri hastaneden hastaneye değişim göstermektedir. 

Örneğin: bazı araştırma hastanelerinde silah taşıma ruhsatı sağlık raporu için verilen rapor 7 hekim yani sağlık kurulu heyeti onayından geçtikten sonra 2 (iki) yıl süre ile verilmekte iken bazı devlet hastanelerinde 7 hekim onayı sonrası 6 (altı) ay olarak onaylanmaktadır.

Burada değişen tek nokta sadece raporda bulunan süredir. Sağlık kurulu raporlarında kontrola tabi tutulan branşlar şunlardır;

- Dahiliye 
- Nöroloji
- Göz
- Psikiyatri
- Genel Cerrahi
- Kulak Burun Boğaz
- Ortopedi
 

İlgili branş hekimlerine muayene olduktan sonra "silah taşıma ruhsatı için uygunluk" veya "silah taşıma ruhsatı için uygun değildir" raporu verilmektedir. Herhangi bir rahatsızlık olması halinde rapor alıp alamayacağınızı tespit için muhakkak hekim onayı gerekir. 

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA