Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Sağlık kurulundan randevu alma işlemleri

Silah taşıma ruhsatı için veya silah bulundurma ruhsatı için sağlık kurulu raporu dosyanız için olmazsa olmaz bir şarttır. Dosyayı ilgili makama vermeden önce hazırlamanız gereken listenin içinde belki en zor olanı bu rapordur. Çünkü hastaneye göre veya hekimlerin yoğunluğuna göre hastane bazında rapor sonuçları geç yada tahmininizden erken verilmektedir.

Burada önemli olan konu aslında rapor sonucunu beklemekten ziyade istediğiniz hastaneden sağlık kurulu randevusu alabilmektedir. Şu günlerde oldukça zor olan bu durumdan dolayı birçok şikayet alınmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde yaşıyorsanız veya İstanbul gibi bir megakentte yaşıyorsanız randevu alabilmek için hem internet hemde MHRS telefon hattı üzerinden randevu almayı denemeli bulunamıyorsa sürekli yoklamalısınız. 

Duruma ve zamana göre bir-iki hafta içerisinde randevu alabilir ve ortalama olarak bir hafta içerisinde de sonucu alabilirsiniz. Sağlık kurulu raporu tek hekim değil 6-7 doktora muayene olduktan sonra ve kimmi hastanelerde psikiyatrik sınavlara tabi tutultuktan sonra sizi muayene eden hekimlerin ayrı ayrı onay vermesi sonucu "silah taşımada, bulundurmada sakınca yoktur" veya "silah taşımada, bulundurmada sakınca vardır" şeklimde raporu vermektedir.

Silah ruhsatı ve diğer özel işlemler için sizde sağlık kurulu randevusu almakta zorlanıyorsanız veya bütün bu işlemlerde danışmanlık hizmetimizden faydalanmak isterseniz bizi arayarak yardım alabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA