Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Can Güvenliği Üzerinden Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır 2024

6136 sayılı kanun yönetmeliğinde belirtildiği üzere can güvenliği nedeniyle silah taşıma ruhsatına başvuracak şahıslar için bazı temel koşulların sağlanmış olması gerekir. Can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı alabilmek için temel bazı şartlar şunlardır:

- İcra edilen mesleğin riskli olması

- Geçmişte yapılan mesleğin veya meydana gelmiş durumların içerdiği risklerin devam etmesi 

şeklindedir. 

Burada örnek vermek gerekirse yüklü miktarda para veya altın nakli yapan kişilere veya cirosu yetmese bile mevcut işinden dolayı ortaya çıkan risklerin olduğu durumlarda kişilere can güvenliğinden dolayı silah taşıma ruhsatı verilebilmektedir. 

Bu ruhsat türündeki en temel şart içinde bulunulan durumun yüksek risk içermesidir. Böyle bir durum mevcutsa yaşadığınız il valilik makamına yapılacak başvuru ile sonuç alabilirsiniz. Can güvenliğinden dolayı silah taşıma ruhsatı alma süreci ilden ile değişkenlik gösterebilir. Genel olarak ruhsat başvurusunun onaylanması ortalama 1 (bir) ay kadar sürebilir. Başvuru yaparken adli sicil temiz olmalı, herhangi bir suça karışılmamış olmalı ve diğer ruhsat türündeki temel şartları karşılamış olmanız gerekmektedir.

Valilik durumun uygun olması halinde hakkınızda yapılacak tahkikatlar sonucunda ruhsat başvurusunu onaylayabilir veya red kararı verebilir. Taktir yetkisi bu durumda kesinlikle valilik makamındadır. 

Can güvenliğini tehtid eden her türlü konuyu muhakkak suretle dosya içerisinde belirtmek gerekmektedir. Aksi taktirde beklenilen süre boşa gidecek ve ödenen harçların iade süreside gecikecektir.

Dolayısıyla eksiksiz bir dosya verilmesi ruhsat durumunu doğrudan etkileyecektir. Can güvenliği nedeniyle ruhsat başvurusunu doğru yapmak için firmamızdan destek alabilirsiniz. 

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA