Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Nasıl av bayisi açabilirim ?

2521 Sayılı Avda Ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları Ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı Ve Bulundurulmasına Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik gereğince av bayisi açmak isteyenler kanunda yer alan şartları taşımaları halinde "Av Bayi Satıcılık" belgesine sahip olabilirler.

Av bayisi açmak sadece kelime anlamında kolay görünsede kanunun istediği şartlar oldukça zorlayıcıdır. Standart bir dükkan açar gibi sadece vergi açılışı yapmak av bayisi statüsü kazandırmıyor. Vergi dairesinden açılış onayı geldikten sonra asıl meşekatli süreç başlamaktadır.

Bayi olması beklenen dükkanın emniyet ve asayiş bakımından taşıması gereken şartlar bir yana, yangın ve itfaiye yönetmeliğine uymak bir yana bütün şartlara uygun olunması gerekiyor. Aynı zamanda şirket açılışı yapan kişinin sicilinin temiz olması gereklidir. Bu çok önemlidir çünkü emniyet uzun bir süre hakkında derinlemesine bir tahkikat yürütmektedir.

Emniyetin yürüttüğü tahkikat esnasında kontrol için gelen memurlar tarafından dükkan ve çevresi ile ilgili detaylı bir inceleme yapılmaktadır. Bu inceleme bu sürecin en önemli parçalarından birisidir. Çünkü vergi dairesi açılışını yaptığınız dükkan eğer kriterlere uygun değilse av bayisi ruhsatı verilmesi söz konusu olamaz. Buraya kadar yapılan masraflar kısacası çöp olacaktır.

Almış olduğunuz demirbaşlar, muhasebe ücretleri, açılış giderleri, süreç tamamlanana kadar olan diğer tüm masraflar zarar olarak hanenize yazılmış olacaktır. Bundan dolayı tecrübeli bir şekilde yaklaşmak yapılacak maddi ve manevi yatırımların zayi olamamasını sağlayacaktır.

Sonrasında yapılacak tahkitatlar sonucu eğer av bayi ruhsatı verilmesine bir engel görünmüyorsa mülki amir tarafından imzalanarak "Av Bayi Ruhsatı" tarafınıza tahsis edilmektedir.

Bu ruhsat sonrasında artık demirbaşlarınıza ek olarak bir av bayisinde bulunması gereken tüm malzemeleri tüfekleri, fişekleri ve minimum patlayıcı maddeleri emniyeti sağlayacak şekilde satın alımlarını gerçekleştirip dükkanınıza yerleştirebilirsiniz.

Av bayi açmak için gerekli evraklar oldukça uzun ve detaylı olduğu için bunu bir başka bilgilendirme yazımızda paylaşacağız.

Ek olarak yapılmış tahkikatlar sonucu ruhsat almanıza engel bir durumun o an itibari ile olmaması gerektiği gibi sonrasında da olmaması gereklidir. Aksi halde av bayisi ruhsatınız iptal edilerek bu konuda sahip olduğunuz haklar kısıtlanabilmektedir.

Sizde bu konuda tecrübemizden faydalanmak isterseniz bizlere numaralarımızdan veya iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA