Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Bulundurma ruhsatlı silahımı yakalatırsam ne olur ?

Bulundurma ruhsatlı silahlar meskende bulundurma yada iş yerinde bulundurma ruhsatlı olarak düzenlenmekterdir. Bulundurma ruhsatlı silahınızı emniyetin izni olmadıkça tamir, poligon yada yer değiştirmek sureti ile kayıtlı olduğu noktadan ayrı bir yere taşıyamazsınız. Bu durumda kanunen bir suç tanımı içine girer ve yakalanmanız durumunda hakkınızda yasal işlem başlatılabilir.

Şayet ilk defa bir bulundurma ruhsatlı bir silahınızı yakalattıysanız ve herhangi bir suça (kavga, tehdit, alıkoyma vs) karışmadıysanız bu durumda ilgili emniyet birimi sadece sizin ifadenizi alarak savcılık kanalına yönlendirip hakkınızda dava açılmasını sağlayacaktır. Açılan bu dava ile sadece bulundurma ruhsatlı silahınızı bir harici bir suç olmadan taşımaktan yargılanırsanız 6500 TL idari para cezası alabilirsiniz. Bu durumda mevcut silahınızıda artık geri alamayacaksınız. Yukarıda belirttiğimiz durumlarda dahi örneğin poligona gitmek için emniyet müdürlüğünden izin almanız gerekmektedir. Ruhsatsız silahları taşımak veya bulundurmak ise ayrı bir suç içerdiğinden buradaki sıralama geçerli olmayacaktır.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA