Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Mavi kartlı Türk vatandaşı silah ruhsat işlemleri (mavi kartlılar kütüğü)

Özellikle Türkiye'de doğmuş ancak kendi isteği ile başka bir ülkenin vatandaşlığına geçmiş kişiler 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesine göre Türkiye'de birçok işlemi yürütebilmektedir. Mavi kartlılara tanınan haklar arasında seçme ve seçilme, muafen araç veya ev eşyası ithal etme hakları ile askerlik hizmetini yapma yükümlülüğü yoktur. Bunun dışında kalan birçok haktan Türk vatandaşı kadar faydalanabilmektedir.

Nüfus kayıtlarında Türk vatandaşı olarak görünmese de birçok haktan faydalanması sebebi ile bu kişilere de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde silah taşıma veya silah bulundurma hakkı elde edebilmektedir. Çifte vatandaşlık hakkı olan kişilerden ayrılan en belirgin çizgileri askerlik görevi olmayışı, seçme ve seçilme haklarının olmayışıdır.

Mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı olan bu kişiler 6136 sayılı kanun ve yönetmelikleri çerçevesinde gerekli şartları taşımaları halinde yetkili birimlerce kendilerine mavi kartlı silah taşıma veya mavi kartlı silah bulundurma ruhsatı verilebilmektedir.

Silah taşıma ruhsatı alma şartları

Silah bulundurma ruhsatı alma şartları

Silah ruhsatı almak için gerekli belgeler

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA