Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah Ruhsatı Almak İçin gerekli Evraklar 2024

Türkiye'de silah ruhsatı alabilmek için temel şart 21 yaşını doldurmak ve herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir. Özel bir durumunuz yok ise hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu silah taşıma ruhsatı veya silah bulundurma ruhsatı için muhakkak istenmektedir. 

Silah bulundurma ruhsatı için e devlet üzerinden alınacak belgeler ile dilekçe gibi özenle hazırlanması gereken belgeleri yarım kapak dosya içerisinde bağlı bulunduğunuz ilçe emniyete teslim etmelisiniz. Bu belgelerden bazıları: dilekçe, sağlık raporu, borç durum yazısıdır.

Silah taşıma ruhsatı için ise meslek grubunuza göre istenen uzun bir belge listesi vardır. Bu belgeleri danışmanınız sizin için mali müşaviriniz ile karşılıklı hazırlayıp tasdikli evrakları ekledikten sonra bağlı bulunan emniyete birlikte teslim etmeniz gerekecektir.

6136 sayılı kanun gereği istenecek belgelerin emniyete teslimi sonrası silah bulundurma ruhsatı ortalama 1 hafta ile 1 ay arasıda ilgili birimin yoğunluğa göre çıkartılabilmektedir. 

Silah taşıma ruhsatı ise yine ilgili birimin yoğunluğuna göre ortalama 1 ay ile 2 ay arasında çıkartılabilmektedir. Bu konularda uzman desteği için ulaşabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA