Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah tamir yeri açma sınavı nedir ?

 

SİLAH TAMİR YERİ AÇMA SINAVI EĞİTİM SETİ İÇİN TIKLAYIN.

Silah tamir yeri açma sınavı her yıl düzenli olarak Ankara ilinde düzenlenen ve silah tamir becerisine sahip olup atölye kurmak isteyen vatandaşlar için Özel Güvenlik Daire Başkanlığı kontrolünde yapılan yazılı ve uygulamalı bir sınav sistemidir.

Silah tamir yeri açma sınavı için öncelikle mesleki yeterlilik göstermeniz gerekmektedir. Bunun sebebi; yazılı sınavı geçseniz dahi uygulamalı olarak bir mülakata katılacağınız için karşınızda sizi sınayan komisyon yeterli görmez ise atölye açabilmek için belge hakkı kazanamayabilirsiniz.

Üstelik yazılı sınava itiraz hakkınız bulunuyorken uygulamalı sınavda itiraz hakkınızda bulunmuyor. Yazılı sınavda toplam 50 adet soru sorulmakta ve yanlış doğruyu götürmemektedir. Yazılı sınavda her soru 2 (iki) puan şeklinde hesaplanmakta ve en az 60 puan alma şartı aranmaktadır. Eğer 60 ve üzeri bir puan alırsanız uygulamalı sınava giriş hakkı kazanırsınız.

Uygulamalı sınavda da mesleki olarak uygunluğunuzu test edecekler ve yine 100 puan üzerinden değerlendirme yapacaklardır. Uygulamalı sınavda da en az 60 puan şartı aranmaktadır. Şayet iki aşamayıda başarılı bir şekilde tamamlarsanız "silah tamir yeri açma" belgesine almaya hak kazanırsınız. Bu belgenin sona erme tarihi bulunmadığından dilediğiniz zaman atölye kurulumuna geçebilirsiniz. Sınav sonucu size belge olarak verilmediği için emniyet bunu online sistemler üzerinde her daim görebilmektedir.

Sınava başvuru için il emniyet müdürlüğüne giderek aşağıdaki belgeleri ilan edilen tarihe kadar teslim etmelisiniz.

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi

2- İki adet renkli ve yeni çektirilmiş vesikalık fotoğraf

3- Halk Bankası şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek sınav başvuru ücreti yatırıldığına dair dekont

Silah tamirini seven veya iş olarak bu mesleği benimsemiş kişiler yanı zamanda silah taşıma ruhsatı hakkına da sahip olabilmektedir.

 

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA