Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah satın alma yetki belgesi nedir ?

Silah satın alma yetki belgesi 6136 sayılı kanun kapsamında kişilerin yeterlilik şartlarını taşıması ve istenen belgeleri hazırladıktan sonra ilgili mülki idare amirine bağlı birimlere teslim edilen dosyaların onaylanması ve ardından bölgenin en büyük idari amiri tarafından imzananarak vatandaşa teslim edilen belgedir.

Bu belge silah satın alma hakkı tanımaktadır. Silah satın alma yetki belgesi kişi hakkında yapılacak tahkikatın olumlu olması sonucu hazırlanmakta ve onaya gönderilmektedir. Akabinde size teslim edilen bu belge 6 ay süre ile geçerli olacaktır. Belgeyi altı ay içinde kullanmalısınız. Kullanmadığınız zaman idari olarak zor durumda kalabilirsiniz.

Silah satın alma yetki belgesi ile polis, asker yada meslek mensubu silah taşıma ruhsatı olan vatandaşlardan veya MKE'den silah alımı yapmanızı ve adınıza düzenlenecek olan ruhsata bağlamanızı sağlayacaktır. Ruhsata bağlanmayan her silah ruhsatsız olarak adlandırılacağından dolayı belge alımı sonrası işlemleri de tamamlamanız gerekecektir.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA