Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah bulundurma ruhsatı nasıl alınır ?

Silah bulundurma ruhsatı genel şartları itibari ile adli sicili temiz olan ve 21 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşının sahip olacağı bir tuhsat çeşididir.

Silah bulundurma ruhsatı kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. İlki meskende silah bulundurma diğeri iş yerinde silah bulundurmadır. Yani kanun size bu ruhsat çeşidinde ya ikamet ettiğiniz alanda yada iş yerinizde bulundurma ruhsatı hakkı veriyor.

Eğer meskende yani evinizde silah bulundurmak istiyorsanız adli siciliniz temiz olmalı, 21 yaşını doldurmalı ve sizden istenen evrakları kırsalda iseniz jandarmaya değilseniz ilçe emniyete başvuru yaparak silah satın alma yetki belgesinin çıkmasını beklemelisiniz.

Silah bulundurma ruhsatı için istenen belgeler;

1- TC kimlik kartı fotokopisi

2- 5 adet vesikalık fotoğraf ( biometrik )

3- Devlet hastanesinden silah taşımada sakınca yoktur şeklinde kurul raporu

4- İsim soyisim değişiklikleri var ise önceki ve şimdiki hali ile adlî sicil belgesi

5- Vergi dairesinden vergi borcu olmadığına dair belge

6- Maliye veya banka yolu ile istenen harçların ödendiğine dair dekont ( harçlar her yıl değişmektedir.)

7- Yarım kapak dosya 

8- Parmak izi örneği

9- İkametgah belgesi


Eğer iş yerinde bulundurma ruhsatı ise şu belgelerinde eklenmesi gereklidir;

1- İşyeri açma ve çalışma ruhsatı (İşyeri açma ve çalışma ruhsatına tabi olunmaması halinde buna ilişkin belge ve işletme/faaliyet izin belgesi) fotokopisi

2- Vergi levhası fotokopisi ve mükellefiyet yazısı,

3- İşyeri ortaklık veya şirkete ait ise yönetimin buna ilişkin kararı ve muvafakat yazısı

Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra dosyanızı randevu alarak teslim edip sonuçlanmasını beklemelisiniz. Bulunduğunuz bölgenin en büyük mülki idare amirinin imzası sonrası silah satın alma yetki belgeniz ile istediğiniz bir silahı satın alabilir ve ruhsatınıza işletebiliriniz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA