Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Kuru sıkı tabanca taşınır mı ?

Kuru sıkı tabanca hobi amaçlı olduğu için üzerinizde yada aracınızda taşımanız mümkün değildir. Yani taşıma ruhsatlı silah gibi istediğiniz yere sizinle beraber götürülmesi mümkün değildir.

Ceza konusuna baktığımızda kuru sıkı veya ses ve gaz fişeği atabilen silahların ilgili yönetmeliklerinde şayet bir suça karışma durumu yoksa yakalandığında idari para cezası ile kurtulabilirsiniz. Hapis veya farklı bir ağır ceza durumu bulunmamaktadır. Ancak namlusu çevrilmiş veya halk ağzı ile gerçek silaha çevrilmiş silahlar olarak kullanılır ve tespit edilirse hem mahkeme süreci geçirebilir hemde ağır para cezalarına çarptırılabilirsiniz. Normal kuru sıkı taşımanın idari para cezası 500 Türk Lirası'dır.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA