Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Kuru sıkıyı gerçek tabancaya çevirme cezası

5729 sayılı kanun ve ilgili yönetmeliklerinde de belirtildiği gibi ses ve gaz fişeği atabilme özelliğine sahip ateşli silahların kendi özellilerinin çevrilmesi yani halk dilinde kuru sıkıyı gerçeğe dönüştürmek kanunen suçtur. Burada ki kasıt ses tabancasının kendine has özelliği olan sadece barut ateşleyebilen mekanizmasının değiştirilmesi ve kendinde olmayan bir özellik olan, 6136 sayılı kanun kapsamına giren ateşli silahların mühimmatı  barut ateşlenmesi ile çekirdek yani kurşun atımını sağlayan mekanizmaya çevrilmesidir.

Fabrika çıkış özelliklerinin modifiye edilmesi anlamına da gelen bu suç kanunda idari para cezası olarak 100 günden 500 güne kadar ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaktadır.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA