Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır ?

6136 sayılı kanun yönetmeliğinde geçen meslek mensupları veya ilgil yönetmelikte belirtilen kamu yetkililerine verilen taşıma ruhsatı'na, kolluk kuvvetleri dışında yetki verilen kişiler sahip olabilmektedir. Nedir bu meslekler ? Silah taşıma ruhsatı için ayrıcalık tanınan en çok bilinen gruplar şunlardır; can güvenliğinden silah taşıma ruhsatı, ciro üzerinden silah taşıma ruhsatı, av bayisi silah ruhsatı şeklindedir.

Ek olarak kolluk kuvveti görevlileri görev silahı dışında silah taşıma ruhsatı alabilir ve aynı şekilde emekli olmaları halindede bu haktan yaralanabilir. Özellikle silah tamir yeri ruhsatı sahibi olan istanbulda ki av bayileri içerisinde ikinci el silahları gidip görebilir ve ruhsatınız çıktı ise devir de alabilirsiniz.

İlgili kanun yönetmeliğinde belirtilen birden çok grup bulunmakta birlikte silah taşıma ruhsatı sağlık raporu ve kişi hakkında gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra verilmektedir. Burada en büyük sorun öncesinde ruhsat olmadan silah taşıma gibi suçlardan ceza alanlar nezninde olabiliyor. Bu suçlar mevcut durumunuz silah taşıma ruhsatı almaya elverişli olsa bile daha önceden aldığınız cezalardan dolayı süreç zor ilerleyebiliyor.

Silah taşıma ruhsatı nasıl alınır konusunda öncelikle sorulması gereken bu sorumluluğu alabilecek misiniz ve geçmişte buna yönelik üzerinizde herhangi bir ceza yada bir kısıtlama kararı var mı bunu öğrenmektir. Yaptığınız işe uygun olarak silah taşıma ruhsatı almak için öncelikle mesleğinizin silah taşımaya yetkili meslekler içerisinde yer alıp almadığını kontrol etmek olmalıdır. Şayet herhangi bir engeliniz yok ise istanbulda bulunan silah ruhsat danışmanlığı yapan bir firma olarak sizlere hizmet verebiliriz.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA