Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Silah Taşıma Ruhsatı

Silah taşıma ruhsatı genel olarak kanunlar çerçevesinde bazı durumlarda üzerinde sınırlı alanlar içerisinde her Türk vatandaşına taşıma hakkı vermektedir. Silah taşıma ruhsatına sahip olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Kanununların da öncelikle belirtilen 21 yaşını doldurma ve Türk Vatandaşı olma şartına haiz olmanız gerekmektedir.

Bu şartlar sağlanıyor ise artık meslek mensubu grubu içerisinde olup olmadığınıza bakılarak ilgili kurumlar ile irtibata geçip dilekçelerinizi hazırlayıp başvurularınızı takip edebilirsiniz.

6136 sayılı kanunda belirtilen meslek mensubu olan her vatandaş yine aynı kanunda belirtilen "silah taşıma şartları" 'na haiz olduğu müddetçe istediği tabancayı üzerinde taşıyabilir. Kanunda öncelikli olarak belirtilen meslek mensupları kendi mesleklerine özel şartları içerisinde barındırmaktadır. Her meslek için ilgili şartlara haiz olan kişilere silah taşıma ruhsatı edinme hakkı sunar. Örneğin bir sürü sahibi kanunda belirtilmiş olan büyükbaş veya küçükbaş hayvan sayısına göre bu hakkı edinebilir. Veya bir arıcı kovan miktarına bağlı olarak silah taşıma ruhsatına sahip olabilir.

Gerekli tüm şartları taşımanız halinde ilgili kurumlar tarafından hakkınızda tahkikat yapılır ve son aşama da yine kanunda belirtilen "silah taşımaya engel" bir haliniz yoksa mülki idare amiri imzası sonrası silah satın alma yetki belgesi ile istediğiniz silahı satın alıp size verilen ruhsata işleyebilirsiniz.

WHATSAPP ARA