Ersilah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşıma ruhsatı başta olmak üzere silah bulundurma ruhsatı, yivsiz av tüfeği ruhsatı ve av bayisi kurulumu konusunda danışmanlık hizmet veriyoruz. Aynı zamanda av bayisi olarak hizmet vermekte ve avcılık sektörüne ürün tedarik etmekteyiz. Temel atış eğitimleri ve taktik atış eğitimleri vermekteyiz.

Noter Aracılığıyla Silah Devir İşlemleri Nasıl Yapılır

Bilindiği üzere 21 yaş şartını doldurmuş ve sabıkası olmayan her Türk vatandaşı silah taşıma ruhsatı veya silah bulundurma almak için temel şartları sağlamaktadır. Silah ruhsat dosyasını hazırlayıp emniyete teslim ettikten sonra silah satın alma yetki belgesi çıktıktan sonra Makine ve Kimya Endüstri kurumundan dilediği silahı satın alabilmektedir. 

Kişi MKE üzerinden değilde bir vatandaş üzerinden devir almak isterse ruhsat aşamasında devir yapacak kişinin silah ruhsatı bilgilerini alıp emniyete teslim etmek zorundadır. İlçe emniyet üzerinden alınan yeni belge ile notere giderek silahının devrini gerçekleştirip nakil belgesi ile emniyete tespit yaptırmak zorundadır. İşlem sırasının karışmaması, vakit kaybı yaşanmaması ve ek masraflardan kurtulmak için silah taşıma ruhsat danışmanlığı veya silah bulundurma ruhsatı danışmanlığı almanız tavsiye edilir.

DİĞER BLOGLAR

WHATSAPP ARA